Dani Resulullaha, s.a.v.s.: Izložba fotografija restauriranih travničkih džamija (2015.-2019.)
U petak, 08. novembra 2019. godine u okviru manifestacije “Dani Resulullaha, s.a.v.s.” svečano je otvorena izložba fotografija obnovljenih travničkih džamija u periodu 2015.-2019. godina.
Prisutnima u bezistanu obratili su se glavni imam Medžlisa mr. Salih-ef. Indžić i direktorica Zavičajnog muzeja Travnik gđa. Fatima Maslić.
Glavni imam je u svom obraćanju objasnio razloge za postavljanje ove izložbe. Do sada su od 2015. godine u gradu obnovljene skoro sve travničke džamije, čija je izgradnja datira iz vremena osmanske vlasti u BiH. Napomenuo je da je u toku obnova još tri travničke džamije, Šumećke, Vakufske i džamije u naselju Dolac, a do sada su obnovljene Sulejmanija, Varoška, Kahvica, Lukačka i Lončarica, te Malezija u Tuebetu, koje se tretirane na ovoj izložbi. Najavio je da će se izložba dopunjavati u skladu sa aktivnostima obnove džamija.
Direktorica Fatima Maslić je u svom obraćanju objasnila da je ova izložba inicijalni dio veće postavke koja je u planu da se formira u 2020. godini, a koja će tretirati vjersko, kulturno i historijsko naslijeđe Bošnjaka u BiH. Izložba bi trebala da pokaže posjetiocu islamsko naslijeđe Bošnjaka, kroz sve segmente života.
Nakon izlaganja glavnog imama i direktorice Maslić riječ je pripada načelniku Općine Hadžiemriću, koji je proglasio izložbu zvanično otvorenom.
Na svečanosti su bili prisutni predsjednik Medžlisa dr. Nermin Šušić, direktor Travničke medrese mr. Dževdet Šošić, premijer Srednjobosanski kantona gdin. Tahir Lendo, načelnik Općine Travnik gdin. Admir Hadžiemrić, predsjednik Progress centra gdin. Abdulkadir Indžić, direktor Službe za zapošljavanje SBK gdin. Željko Lončar, direktor Turističke zajednice SBK gdin. Miroslav Matošević