Rukovodstvo Medžlisa na otvaranju manifestacije “514. dani Ajvatovice”
U petak, 14. 06. 2024. g., na platou Musalle u Pruscu, svečano je otvorena ovogodišnja vjersko-kulturna manifestacija “514. dani Ajvatovice”.
Svečanosti su prisustvovali dr. Nermin Šušić, predsjednik Medžlisa IZ Travnik i Edin-ef. Memić, glavni imam.
Manifestacija će obuhvatiti više od 60 raznovrsnih programskih sadržaja, od kojih je najviše kulturnih, njih 29, zatim vjerskih i sportskih po devet, edukativnih osam i humanitarnih šest.
Na području Medžlisa IZ Travnik bit će upriličeno 10 različitih sadržaja.
Centralni događaj ovogodišnje manifestacije bit će održan u nedjelju, 30. juna, kada će nakon dove kod Ajvaz-dedine stijene biti upriličen svečani program na platou Ajvatovice.
Ajvatovica je najveće dovište muslimana u Evropi i jedno od najstarijih u Bosni i Hercegovini, duboko ukorijenjeno u identitet Bošnjaka. Ona je danas mjesto susreta desetina hiljada muslimana iz BiH, regiona, Evrope i Azije.
[foogallery id=”15746”]