U džematu Mehurići glavni imam MIZ Travnik održao hutbu

U petak, 26. 06. 2026. god. glavni imam MIZ Travnik Edin-ef. Memić posjetio je džemat Mehurići i tom prilikom održao hutbu i predvodio džumu namaz.
Okosnica hutbe bio je 12. ajet sure Ja-sin. Njegovo razumijevanje vodi razumijevanju života pa i same smrti.
Ispravno razumijevanje ovog ajeta posebno je važno u situacijama kada se u našim sredinama vode akcije od općeg značaja, a koje kao po pravilu ljude dijele na one “za” i one “protiv”. Na kraju, akcije budu završene pa nadžive i svoje protagoniste i svoje osporavatelje.
“Ovo je važno istaći danas, ovdje u džematu Mehurići, jer je na samom svom početku jedna velika akcija koja podrazumijeva proširenje klanjačkog prostora džamije, izgradnju novog mekteba i divanhane, kao i ostalih pratećih objekata, čime će ovaj džamija biti još reprezentativnija” – istakao je glavni imam pozvavši džematlije džemata Mehurići da zdušno podrže ovaj projekat.
Nakon džume glavni imam je u društvu sa džematskim imamom Semir-ef. Šiljkom i članom džematskog odbora Ajdinom Poparićem obišao prošireni džamijski harem uvjerivši se na licu mjesta u obim planiranog i urađenog.


